Nga: Shkodran Ramadani Alain Badiou vëren se si shteti është një industri shumë efikase në farkëtimin e identitetit. Shteti e bën këtë përmes imponimit të...

Drejtësia është një koncept moral që është interpretuar në mënyra të ndryshme. Ajo zakonisht eshte interpretuar p.sh., disa gjëra janë të lejuara nga drejtësia...

Drejtësia është një koncept moral që është interpretuar në mënyra të ndryshme. Ajo zakonisht eshte interpretuar p.sh., disa gjëra janë të lejuara nga drejtësia...
31FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek

Nga Ewen MacAskill, The Guardian Pretendimi i parë se perëndimi është drejt një lufte me Rusinë, është...

CAROLYNE LARRINGTON, The Economist Përderisa ecte rrugës së turpit nëpër kryeqytet në përfundim të sezonës së...

Nga: Drilon Sylejmani Gjilani ishte rikthyer në elitën e futbollit kosovar me plot ambicje dhe fitorja...

Ka kohë, mbase edhe vite që në shoqërinë shqiptare nuk është organizuar një debat përmbajtjesor...

Nga Jakup Krasniqi Është momenti i fundit që Opozita e Bashkuar të shkoj drejt krijimit të...

Nga: Fatmir Sejdiu Proceset nëpër të cilat po kalon Kosova dhe në këtë kontekst edhe LDK...

Nga: Shkodran Ramadani …Një tjetër gjë e rëndësishme e cila meriton të përmendet dhe që ka...

Nga: Shkodran Ramadani Alain Badiou vëren se si shteti është një industri shumë efikase në farkëtimin...

Nga: Shkodran Ramadani Para 43 viteve, më 1973, në një artikull interesant të botuar në Congress...

Prof. Dr. Lisen BASHKURTI Mbas permbysjes se sistemit komunist ne vitet ’90-te, Shqiperia, Kosova dhe mbare...