Emiratet e Bashkuara Arabe kërkojnë të ndërtojnë një mal për të shtuar sasinë e reshjeve në vendin e përfshirë nga thatësira. Prej disa dekadash vendi...

Për 12 vitet e fundit logoja e YouTube ka qënë një anakronizim i mbështjellë brenda njëri-tjetrit. “Ne kemi fjalën ‘kanal’ (tube) në një kanal. Kjo...

Teknologjia vazhdon të ece me hapa galopantë dhe për 2017 premton supriza nga më të veçantat. Por në morinë e dhjetra-qindra produkteve të reja që...
30FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
- Advertisement -

Keni një telefon me sistem operimi Android? Ju mund të jeni mes 700 milionë përdoruesve,...

LipNet është roboti i krijuar nga shkencëtarët në Universitetin e Oxford-it që mund të lexojë...

Në pranverën e kaluar WhatsApp kishtë lëshuar një kod të ri përmes të cilit shtohej...

Të gjithë e njohim atë ndjesinë vrastare në momentin kur shihni celularin t’ju rrëshkasë nga...

Versioni më i fundit i WhatsAp Android beta po shton një numër cilësish, të cilat...

Gjigandi i medias sociale, Facebook, është duke testuar një opsion të ri, që ka të bëjë me...