"Mediterranea" e regjisorit italian Jonas Carpignano do të shënojë hapjen e Prishtina International Film Festival në fund të muajit prill në natën e hapjes...

Te fundit

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare kundër Fashizmit dhe Antisemitizmit, nën patronatin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, do të hapet ekspozita e...

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare kundër Fashizmit dhe Antisemitizmit, nën patronatin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, do të hapet ekspozita e...
31FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek

Fisi Himba vazhdon të tërheqë kuriozitetin e turistëve. Të fshehur në veri të Namibisë, ky fis...

75-vjetori i personazhit ikonë të librave vizatimorë, “Wonder Woman”, u kremtua me një ekspozitë të...

Pajisjet më të fundit teknologjike me laser kanë mundësuar arkeologët të zbulojnë qytete mesjetare të...

Krijimi më i fundit i J.K. Rowling e rikthen magjinë në jetë, duke u bërë...

Nazmi Sfishta, i njohur si anëtar i grupit muzikor “Aurora”, dhe i punësuar muaj më...

Filmi “I, Daniel Blake” me regji nga Ken Loach ka marrë Palmën e Artë në...

Sipas shkrimtarit të madh shqiptar Ismail Kadare, shqiptarët janë më afër Europës se kurrë. Kadare...

Galeria Kombëtare e Arteve dhe Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave, hapin ekspozitën “Skënderbeu në artet pamore...

Arkeologët në Izrael kanë gjetur disa statuja bronzi dhe mijëra monedha nga një anije tregtare...

Sopranoja shqiptare me famë botërore, Ermonela Jaho, ka fituar Çmimin Ndërkombëtar të Operës nga votat...