Lamtumirë Arsenal, zbulohet skuadra e re e Ozil

Mesut Ozil nuk do të mbetet te Arsenali.

Lajmi u konfirmua indirekt sot nga trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger.

Ai u shpreh që Ozil dhe Alexis Sanchez mund të largohen në janar.

Sipas mediave britanike, Ozil ka arritur marrëveshje me Manchester Unitedin.

Ai do të bashkohet me Jose Mourinhon në afatin kalimtar të janarit.