E jashtëzakonshme: Ja numri i asistimeve të bëra nga Mazrekaj këtë edicion!

Futbollisti i Prishtinës, Mentor Mazrekaj, edhe pse u lanë në pankin nga Mirel Josa, këtë javë, ai hyri në pjesë të dytë për të dhënë asistin në golin e fitorës.

Mirëpo ky ishte asisti i pestë në 9-të xhiro, për Mazrekajn, shkruan futbollikosovar.com.

Prishtina ka shenuar në total, shtatë gola ndërsa Mazrekaj ka qenë pjesmarrës në gjashtë prej tyre duke shenuar një dhe asistuar pesë.