Capello rikthehet në skenë, merr drejtimin e Kombëtares së njohur

Trajneri i njohur italian, Fabio Capello, pritet të ndahet me ekipin e Jiangsu Suning.

Sipas mediave italiane, Capello mund të bëhet përzgjedhës i Italisë.

Trajneri aktual, Giampiero Ventura, nuk ka impresionuar aspak me lojën dhe me rezultatet.

Italia është në “play-off” të Kupës së Botës.