Neymari i përgjigjet Messit

Neymari i është përgjigjur përshëndetjes së Lionel Messit, pas largimit nga Barcelona.

Barcelona sot njoftoi se Neymar ka kërkuar largimin dhe është raportuar se futbollisti këto ditë do të kalojë te PSG-ja.

Messi përmes një postimi në Instagram i uroi fat Neymarit dhe tha se do t’i mungojë shumë, ndërsa menjëherë ka ardhur edhe përgjigja e futbollistit që parisienëve po i kushton 222 milionë euro.

“Faleminderit vëlla. Do të më mungosh!”, ka komentuar Neymar.

Treshja Messi-Neymar dhe Luis Suarez kanë shënuar 364 gola për Barcelona.