A do t’ia sjellë Kloppi Liverpoolit titullin e Premierligës pas 27 vitesh pritje? (FOTO)

Edhe Liverpooli është duke punuar shumë këtë afat kalimtar të transferimeve, për të përforcuar skuadrën me emra të rinj.

‘The Reds’ kanë arritur të sjellin në ‘Anfield Road’ Mohamed Salahin e Romës.

Ata janë në negociata edhe me RB Leipzig për Keitan dhe Southamptonin për Van Dijk.

Nëse realizohen finalizohen edhe këto dy transferimi, Klopp do të ketë në dispozicion një skuadër konkurruese për edicionin e ardhshëm në Premierligë, ku do të kërkojë të fitojë titullin e kësaj ligë pas 27 viteve pritje.