Top-10 transferimet më të shtrenjta të verës

Klubet evropiane janë duke shpenzuar shuma të çmendura këtë verë.

A e dini cilat janë 10 transferimet më të shtrenjta?

Sigurisht i pari është Romelu Lukaku, i cili i ka kushtuar Manchester Unitedit në total 85 milionë euro, përcjellë “Lajmi.net”.

Edhe dy transferimet tjera që e kompletojnë “Top-3” janë nga premierliga, Alexandre Lacazette te Arsenali dhe Kyle ëalker te Manchester City.

Më poshtë i keni 10 blerjet më të shtrenjta të janarit. 

1.Lukaku-Manchester United: 85 milionë euro
2.Lacazette-Arsenal: 60 milionë euro
3.Walker-Manchester City: 56,7 milionë euro
4.Bernardo Silva-Manchester City: 50 milionë euro
5.Vinicius Junior-Real Madrid: 45 milionë euro
6.Bonucci-Milan: 42 milionë euro
7.Tolisso-Bayern Monaco: 41,5 milionë euro
8.Ederson-Manchester City: 40 milionë euro
9.Salah-Liverpool: 39 milionë euro
10.André Silva-Milan: 38 milionë euro