Plani “B” i Barcelonës

Barcelona ka bërë gati planin ‘B’ nëse dështon transferimi i Marco Verrattit.

Katalanët kanë nisur të dorëzohen në garën për mesfushorin italian të PSG.

Nëse dështon Verratti, Barcelona ka gati katër emra si alternativa zëvendësuese të tij.

Bëhet fjalë për Anderr Herreran e Manchester Unitedit, Oriol Romeun e Southamptonit, Paulinhon e  Guangzhou Evergrande dhe Serin e Nices.