E mbani mend portierin trashaluq? Tash po bën biznes me akullore (Foto)

Portieri trashaluq i Sutton që u bë i njohur në ndeshjen e FA Cup kundër Arsenalit, vari dorezat pasi dyshohej se kishte bërë favore në bast.

Wayne Shaë është ushqyer me dyner gjatë ndeshjes me Arsenalin dhe është dyshuar se kishte vënë bast për këtë.

Ai pas ndeshjes dha dorëheqja nga klubi për t’i hapur rruge hetimeve ku tash po merret me një biznes të ri.

Ai ka hapur një kiosk ku po shet akullore për fëmijët e shkollës.