Skënderbeu “shëtit” Andorrën, telashe për Tiranën dhe Prishtinën. Partizani dhe Shkëndija, OK

Shorti i sotëm i Ligës së Evropës mund të konsiderohet si me fat vetëm për Skënderbeun nga skuadrat shqiptare.

Kjo pasi Prishtina dhe Tirana do të ndeshen me kundërshtarë të fortë, teksa Partizani dhe Shkëndija e kanë diç më të lehtë.

Makabi Tel-Aviv (Izrael) – Tirana (Shqipëri)

shorti liga e europes1

Partizani (Shqipëri) – Botev Plovdiv (Bullgari)

shorti liga e europes2

Dacia Kishinjev (Moldavi) – Shkëndija Tetovë (Maqedoni)

shorti liga e europes3

Skënderbeu (Shqipëri) – Sant Hulia (Andorrë)

IFK Norkoping (Suedi) – Prishtina (Kosovë)

shorti liga e europes4