Sa para do t’i fitojë Trepça ’89 nëse i kalon dy raunde?

Trepça ’89 është më fat. Ekipi mitrovicas do të luajë në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve me skuadrën nga Ishujt Faroe, Vikingur. Ndërsa, gjasat për ta kaluar këtë rreth janë maksimale.

Nëse ndodh një gjë e tillë, atëherë mitrovicasit do të takoheshin në turin e dytë me ekipin FH Hafnarfjordur nga Islanda. Gjithsesi, gjasat janë të mira që të kalohet edhe ky raund nëse tejkalohet i pari.

Dhe, për këtë sukses të 89-shit, klubit nga Mitrovica do të përfintonte hiq më pak se rreth 1 milion euro, shkruan Gazetasheshi.com.

Ndryshe, “Minatorët” ndeshjen e parë ndaj Vikingurit do ta luajnë në udhëtim.