Kundërshtar i frikshëm për Kukësin në Ligën e Kampionëve

Është hedhur sot në Nion të Zvicrës shorti për turin e parë dhe të dytë kualifikues të Ligës së Europës.

Kampionët e Shqipërisë, Kukësi, do të ndeshjen në turin e dytë kualifikues ndaj kampionëve të Moldavisë, Sherifi i Tiraspolit.

Ndeshja e parë për ekipin e drejtuar nga Ernest Gjoka do të jetë në transfertë, ndërsa e kthimit në shtëpi.