Ja të gjitha transferimet e bëra deri më tani nga skuadrat e Vala Superligës (FOTO)

Afati kalimtar për transferimin e futbollistëve ende nuk ka filluar, ndërkohë që skuadrat elitare veçse kanë filluar lëvizjet e para. Trepça ’89 dhe Prishtina janë dy skuadrat më aktive në tregun e transferimeve, ndërkohë nuk qëndrojnë keq as Drita dhe Gjilani që kanë kryer nga dy transferime, raporton Gazetasheshi.com.

“Minatorët” dhe bardh e kaltërit nga Gjilani janë ekipet e vetme që kanë transferuar futbollistë nga jashtë vendit, ndërkohë skuadrat tjera janë sjellur gjetiu.

Më poshtë keni listën e të gjitha transferimeve zyrtare të bëra deri më tani nga skuadrat e Vala Superligës:

Trepça ’89: (Arbnor Muja, Ardian Muja, Odi Henry Chibueze, Asare Richard, Kushtrim Lushtaku, Milot Kamberaj, Blerand Kurtishaj, Gentian Mazrekaj).

Fotografia e KF Trepça '89 FCLlapi: Ilir Blakçori
Prishtina:
Përparim Osmani, Ergyn Ahmeti, Diar Miftaraj, Liridon Fetahaj

Fotografia e FC Prishtina
KF Feronikeli – Nuk ka
KF Gjilani – Edison Kçiku, Edon Sadriu

Fotografia e KF Gjilani - Skifterat
KF Besa – nuka ka
KF Drenica – nuk ka
KF Liria – Granit Arifaj

Fotografia e LIRIA FC
KF Drita – Astrit Fazliu, Xhevdet Shabani

Fotografia e Drita FC
KF Flamurtari – nuk ka
KF Vëllaznimi – Samir Sahiti
KF Vllaznia – nuk ka

/Gazeta Sheshi/