Ja si startoi Trepça ’89 ndaj nënkampionëve të Rumanisë (FOTO)

Kampionët e Kosovës kanë triumfuar në sfidën e luajtur sot në Slloveni ndaj nënkampionit të Rumanisë FC Astra Giurgiu me rezultat 4-2, raporton Gazetasheshi.com.

Autor të golave në triumfin e ‘minatorëve’ ishin Lushtaku, Assare, Kurtishaj dhe Lladrovci.

Ndërkohë që kanë luajtur me formacionin e zakonshëm:

Trepça ’89: Hajdini, Islami, Potoku, Assare, Jashari, Idrizi, Mustafa, Izmaku, Hasani, Hajdari dhe John Oto John.

AFC Astra Giurgiu: Boşneag, Belu, Dandea, Bejan, Stan, Piţian, Mrzljak, Balaure, Ioniţă, Nicoară, Marquinhos.

Fotografia e KF Trepça '89 FC/Gazeta Sheshi/