A e dini se ku ka përfunduar Mirko Vucinic?

Mirko Vucinic do të rikthehet te Lecce.

Ish sulmuesi i Juventusit dhe Romës, malazezi 33 vjeçar Mirko Vucinic, do të rikthehet në futbollin italian.

Vucinic do të vesh fanellën e Lecces nga edicioni i ardhshëm në Serie C, pjesë së cilës skuadër ishte nga viti 2006 deri në vitin 2006, ku u transferua pastaj në Romë.

Anësori malazez që nga viti 2014 është pjesë e Al Jazira.