Zyrtarët e ndeshjeve të javës së 32-të në Vala Superligës

Është bërë delegimi i gjyqtarëve për javën e 32-të në Vala Superligën e Kosovës. Kështu Genc Nuza do ta drejtojë duelin derbi më të madhin në vendin tonë ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, shkruan Gazetasheshi.com.

Ndërkohë Kreshnik Vula do të gjykojë ndeshjen ndërmjet Prishtinës dhe Trepçës ’89.

Gjyqtarët që do ndajnë drejtësinë në javën e 32-të në Vala Superligë:

Prishtina – Trepça ’89
Gjyqtarë: Kreshnik Vula, Besnik Morina, Alban Jakupi, Gramos Shala.

Gjilani – Drita
Gjyqtarë: Genc Nuza, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Leutrim Mustafa.

Feronikeli – Liria
Gjyqtarë: Burim Jahmurataj, Driton Preniqi, Meriton Berisha, Isak Ceroviku.

Llapi – Drenica
Gjyqtarë: Besfort Kosumi, Safet Berisha, Imran Kabashi, Alban Shala.

Besa – Ferizaj
Gjyqtarë: Fatmir Tahiri, Fatmir Sekiraqa, Bekim Rama, Besnik Batalli.

Hajvalia – Trepça
Gjyqtarë: Tefik Maloku, Jakup Musolli, Artan Latifi, Ilir Shuleta.

/Gazeta Sheshi/