Ja kur do të organizohet meçi mes Joshuas dhe Furyt

Anthony Joshua tanimë është njeriu kryesor i boksit në pesha të rënda.

27 vjeçari tani është “pronar” i tre kategorive në boksin e peshave të rënda, pas fitores madhështore që arriti të shtunën mbrëma ndaj Wladimir Klitschkos.

Pas kësaj fitore, në media është spekuluar shumë rreth meçeve të tij në të ardhmen, ku në listë janë shfaqur pesë boksierë.

Në mesin e tyre edhe Tyson Fury.

Por, për të organizuar një meç mes Furyn, atij i duhet të pres hiq më shumë se tre vite.

Kështu ka thënë organizatori i meçeve të Furit, Eddie Hearn, që ka deklaruar se boksieri anglez është në formë aspak të mirë fizike, duke shtuar se një luftë e tij me Joshuan, nuk do të mund të organizohet deri në vitin 2020.