Ja si duket renditja në Vala Superligë pas javës së 28-të (FOTO)

Rihapet lufta për titullin kampion dhe rihapet lufta për mbijetesë. Me fitoren ndaj Besës në “Shahin Haxhiislami” skuadra e Prishtinës është afruar në tetë pikë afër liderit Trepça ’89, kur kanë mbetur edhe pesë javë deri në fundin e kampionatit, raporton www.gazetasheshi.com.

Me fitoren ndaj Drenicës në shtëpi edhe skuadra e Trepçës ringjall shpresat se mund të arrijë të shpëtojë.

Ja si duket renditja tabelare pas javës së 28-të:
tabela/Gazeta Sheshi/