ZYRTARE: Lajm i tmerrshëm për Bale, ja kur do të kthehet nga lëndimi!

Gareth Bale do të mungojë për disa javë.

Gareth Bale do të mungojë për 3-4 javë pas lëndimit të pësuar në “El Clasico”.

Sulmuesi i Real Madridit do ta humb ndeshjen e kthimit ndaj Atletico Madridit si dhe fazën vendimtare për titull në La Liga, raportojnë mediat spanjolle, përcjell lajmi.net.

Ky është lëndimi i tetë i Bale gjatë këtij sezoni.