A ju kujtohet Hachim Mastour i Milanit? E tmerrshme ku ka përfunduar (FOTO)

Me uljen në stolin e Milanos me vetëm 15 vite, Hachim Mastour ishte i destinuar për t’u bërë futbollist i madh.

Futbollisti nga Maroku ishte shndërruar në sensacion, ku në çdo media flitej për talentin e tij, dhe skuadra e Milanit cilësohej me fat që e kishte në skuadër.

Real Madrid, Barcelona, Inter e Manchester City, patën shprehur interesim për të.

Por, nga një talent i destinuar për të arritur madhështinë në futboll, Mastour ka përfunduar në një lojtar shumë normal.

Ai tani luan në kampionatin holandez te Zwolle, ku në pesë ndeshje nuk ka arritur të shënoi gol apo të bëjë një asistim.

Ai në këto pesë ndeshje, ka regjistruar vetëm një goditje në portë, dhe atë jashtë kuadratit të saj.