Renditja tabelare pas javës së 21-të në Vala Superligë (FOTO)

Trepça ’89 ka bërë një hap para drejt titullit të parë historik, derisa këtë vikend në udhëtim triumfoi ndaj ekipit Besa me rezultat 2-3. Fitore këtë javë shënuan edhe ndjekësit e parë Prishtina dhe Feronikeli, ndërkohë që Llapi është ndalur nga Ferizaj, raporton Gazetasheshi.com.

Rezultatet e javës së 21-të:
rz
Fitore me rëndësi ka shënuar edhe Drita ndaj Drenicës në shtëpi, por që nuk ka ndryshuar pozicion, derisa Gjilani regjistroi një fitore rutinore përballë Hajvalisë për tu konsoliduar në mesin e tabelës.

Renditja tabelare pas javës së 21-të:
tabela
/Gazeta Sheshi/