Real Madrid transferon fenomenin e Monacos (FOTO)

Real Madrid kërkon një përforcim nga Monaco.

Real Madrid është i interesuar për transferimin e talentit të madh të Monacos, Kylian Mbappe.

Mbappe i ka shënuar 12 gola dhe ka asistuar tetë herë në 25 ndeshje zyrtare për Monacon duke zgjuar interesim nga “Los Blancos”, shkruan e përditshmja sportive franceze “L’Equipe”, përcjell “lajmi.net”.

Real Madrid dëshiron ta transferojë në Santiago Bernabeu pas përfundimit të këtij sezoni.