Si reagoi gruaja kur e pa ish të dashurin pas 30 vitesh (Video)

 

Artistja Marina Abramovic ka emision të sajin ku mbledh persona të panjofshëm dhe ‘flet’ me ta përmes shikimit.

Por, Marina, ka pasur një mysafir të veçantë në një nga emisionet e këtij formati.

Ajo dhe Ulay, në vitet e 70-ta ishin në lidhje dhe për shkaqe të ndryshme lidhja e tyre pëfundoi. Ky i fundit vendosi të shfaqej në emisionin e saj dhe t’i shfaqet asaj përballë. Emocionin që përjetuan të dy mund ta shikoni në videon më poshtë, shkruan Gazeta Metro.

“Të shikoni në sytë e personit që dikur ishte i dashuri juaj dhe personi i zemrës është gjë e vështirë. Ti fillon ta mendosh jetën që ju dy mund ta kishit vetëm nëse do ishit përpiqur më shumë, kujtimet që i keni nda, dhe e pyet vetën nëse keni bërë gjënë e duhur”, është një nga komentet për videon dhe emocionin e përquar.