Realit po i ndodh diçka e tmerrshme

Real Madridi vazhdon të marrë goditje në këtë pjesë shumë të rëndësishme të sezonit.

“Marca” shkruan që Marcelo është bërë lojtari i nëntë i “Los Blancos” që lëndohet këtë sezon.

Në këtë mënyrë, ai iu bashkohet James Rodriguezit, Iscos e Dani Carvajalit, që e kanë nisur vitin 2017 me lëndime.

Ndërkohë, lëndim ka pësuar edhe Cristiano Ronaldo mbrëmë, derisa paraprakisht për probleme të tilla kanë munguar Luka Modric e Toni Kroos, ndërsa po vazhdojnë të mungojnë Pepe dhe Dani Carvajal.