​Casillas tregon 11-en historike të Championsit, asnjë futbollist i Realit (Foto)

Portieri i Portos dhe legjenda e Real Madridit dhe Spanjës, Iker Casillas ka përzgjedhur formacionin historik të Ligës së Kampionëve.

Befasi është se në këtë formacion nuk bënë pjesë asnjë futbollist i Real Madridit, ani pse ka përzgjedhur lojtarë që nuk e kanë fituar kurrë këtë garë.

Kjo ndoshta është edhe një hakmarrje ndaj ish skuadrës së tij, e cila e la të largohej drejt Portos.