Ky pritet të jetë transferimi i parë i Barcelonës

Gjiganti katalunas është vënë pas një mbrojtësi të djathë dhe në orbitën e klubit është vënë mbrojtësi i Shakhtarit, Dario Srna.

Sipas asaj që shkruan AS, klubi i Barcelonës, do të bëjë ofertë për Darijo Srnan.

Klubi nuk është duke u bërë rehat me krahun e djathtë prej largimit të Dani Alves.

Ylli kroat ka kërkuar largimin nga Ukraina dhe drejtori teknik i Barcës, Robert Fernandez.