Britaniku “mbyll” bastoren, me 30 centë fiton 238 mijë euro (Foto)

Një qytetar anglez ka arritur që në bastore të fitojë rreth 238 mijë euro, me një bast që e kishte vendosur me vetëm 25 paund (rreth 30 cent).

Ky bastvënës fundjavën që shkoi parashikoi 11 ndeshje, duke parashikuar se fituesin e ndeshjeve, e po në ato ndeshje të shënoheshin më shumë se tre gola.

Britaniku ka parashikuar fitoren të Irlandës së Veriut ndaj Azerbajxhanit (4:0), Danimarkës ndaj Kazakistanit (4:1), Republikës Çeke ndaj Norvegjisë (2:1), Francës ndaj Suedisë (2:1), dhe Armenisë ndaj Malit të Zi (3:2).