Milan transferon një prej sulmuesve më të mirë në Evropë (Foto)

Milan është në përpjekje për transferimin e një sulmuesi të madh.

Milan është në negociata me Romën për transferimin e sulmuesit Edin Dzeko.

Reprezentuesi i Bosnjës e Hercegovinës është objektiv i madh i “Rossonerëve”, raportojnë mediat italiane.

Dzeko e ka filluar mirë sezonin e ri me 10 gola në Serie A dhe dy në Europa League.

Mirëpo, e ardhmja e tij mund të jetë në “San Siro” ku Milan është i gatshëm ta ofrojë Carlos Baccan në marrëveshje shkëmbimi për blerjen e tij.