Rezultatet dhe renditja tabelare në Ligën e Parë pas javës së 13-të (VIDEO)

Fushë Kosova e ka befasuar Vëllaznimin në Gjakovë duke e triumfuar me rezultat minimal 1-0, ndërkohë që këtë disfatë e ka shfrytëzuar Flamurtari në maksimum që ka triumfuar me shifra identike ndaj Rahovecit, shkruan Gazeta Sheshi.

Me këtë rast edhe renditja tabelare ka pësuar ndryshime, besoni apo jo tani janë tetë skuadra që kanë mundësi ideale për inkuadrim në Superligë.

Rezultatet e javës së 13-të:

Vëllaznimi – F. Kosova 0:1

Vushtrria – Rahoveci  0:0

KEK-u – Vllaznia (P) 2:0 (Është ndërprerë, tifozët vendas kanë sulmuar gjyqtarët e ndeshjes)

Flamurtari – Istogu     1:0

Kosova (P) – Dukagjin 1:3

Ulipana – Ballkani     2:1

Renditja tabelare pas javës së 13-të:
tabela1
/Gazeta Sheshi/