Rezultatet komplete dhe tabela në Vala Superligë pas javës së 12-të (FOTO)

Feronikeli nuk ka arritur më shumë se një barazim përballë Besës në kryendeshjen e mesjavës. Dueli në “Shahin Haxhiislami” përfundoi me shifra të barabarta 1:1, shkruan Gazeta Sheshi.

Gjilani e ka ndalur hovin e liderit të Superligës, Trepçës ’89, duke luajtur baras 1:1 në Riza Lushta, që duhet të pajtohet me një barazim pas tetë javëve të mbushura me fitore.

Trepça rrëmbeu një pikë të artë në Gjilan, me ç’rast luajti baras me Dritën 2:2. Baraz luajtën edhe Liria – Drenica (1:1) dhe Hajvalia – Ferizaj (0:0).

Rezultatet e javës së 12-të:
rezultatet - superliga
Renditja tabelare pas javës së 12-të:Tabela - Superliga/Gazeta Sheshi/