Ferizaj transferon një nigerian

Skuadra e Ferizajt ka reaguar dhe ka transferuar një nigerian. Kështu ka njoftuar faqja e klubit në “Facebook”.

Fjala është për mesfushorin Thierry Kiessen, i cili së fundmi ka bërë karrierë në Francë.

Në foto shihet edhe Fisnik Bucaliu i kompanisë së madhe, “HIB Petrol” që nënkupton se Ferizajn pe presin ditë të mira.

Ky është njoftimi i plotë i Ferizajt

Thierry Kiesse ne Ferizaj.

Skuadra jone ka transferuar super mesfushorin nigerian Thierry Kiessen i cili e fundi ishte pjes i shum skuadrave te njohura FC.Istres Franc,Cean B,Franc Etj.

Skuadra jone falenderon Genc Hysenin dhe Fisnik Bucalin te cilet pe perkrahin vazhdimishte skuadren tone!

Ky ështe transferi i dyte pas Jasir Selmanit dhe nuk do te jete i fundit pas se shpejti priten edhe transfere tjera.

Forca Ferizaj!