Notat e lojtarëve në ndeshjen Barca-City: Messi e meriton vlerësimin maksimal! (Foto)

Barcelona ishte e pamëshirshme ndaj Manchester Cityt në ndeshjen e fazës grupore të Ligës së Kampionëve duke e mposhtur me rezultat 4-0.

Nuk ka dyshim se kush ishte lojtari më i mirë në fushë – Lionel Messi. Ai bart numrin 10 dhe po me atë numër është nota e tij në këtë ndeshje, në të cilën shënoi het-trik.

Portieri i ekipit anglez, Claudio Bravo, është vlerësuar me notën më të ulët (4.8) për gafën e tij kur doli nga porta dhe mori karton të kuq.

Më poshtë mund ta shikoni vlerësimin e plotë të lojtarëve në këtë ndeshje:

messi