Orari dhe gjyqtarët nga Liga e Dytë dhe juniorët

Krahas Vala Superligës dhe Ligës së Parë, në mesjavë luajnë edhe Liga e Dytë dhe juniorët.

Sikurse në Ligën e Dytë, ashtu edhe te juniorët luhet xhiro e tetë.

Gazeta Sheshi ua sjell orarin e plotë dhe gjyqtarët e të gjitha ndeshjeve.

 

Liga e Dytë – Java 7

GRUPI A

E mërkurë

Brestovik: Leshani – Dushkaja

 1. Admir Krasniqi
 2. Arber Krasniqi
 3. Gani Germizaj

Vragoc: Iliria – Luftëtari (vetem kjo ndeshje fillon nga ora 15:00)

 1. Labinot Metaj
 2. Avdyl Bajramaj
 3. Arnold Bacaj

Ratkoc: Ratkoci – Përparimi

 1. Valbon Hoxha
 2. Zgjim Rahimi
 3. Faton Jakupi

Istog: Onix Banjë – Dukagjini

 1. Gezim Ibrahimi
 2. Enis Bejtullahu
 3. Premtim Hyseni

Irzniq: Besa – Gryka

 1. Liridon Bunjaku
 2. Albion Hyseni
 3. Liridon Bulliqi

Baran: Lugu i Baranit – Behari

 1. Valon Musolli
 2. Bekim Rudari
 3. Berat Hamiti

Gjakovë: Rilindja e Kos. – Australia

 1. Fitim Sadriu
 2. Arlind Osmani
 3. Besnik Derguti

Prizren: Opoja – Ujv. Malisheves (Kjo ndeshje nis në ora 12:00)

 1. Lavdrit Nuhiu
 2. Albion Ramadani
 3. Hekuran Osmani

(Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 14:00, perveq atyre që janë shënuar në termine tjera)

GRUPI B

E mërkurë

Koretin : Bashkimi – Lepenci

 1. Arben Fazlia
 2. Flamur Nagavci
 3. Egzon Kuqi

Tërnë: Tefik Çanga – Bashkimi (GJ)

 1. Mentor Ajeti
 2. Altin Zhegrova
 3. Arbnor Bullatovci

Shtime: Vjosa – Arbëria

 1. Ardit Halilaj
 2. Lulzim Ademqaj
 3. Lulzim Shala

E enjte

Karaçevë: Galaksia – Minatori

 1. Gentrit Zogaj
 2. Alban Ukzmajli
 3. Bekim Derguti

Ferizaj: Kastrioti – Besëlidhja

 1. Egzon Tahiri
 2. Fixhirie Sadiku
 3. Ardian Ademi

Rahovec: 18 Korriku – Kaolini

 1. Valmir Selmonaj
 2. Endrit Muriqi
 3. Granit Jahaj

Hogosht:  Kika – Dardana

 1. Petrit Rama
 2. Fatmir Kiqina
 3. Valon Gara

(Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 14:00)

 

Superliga Juniorët – Java 7

E enjte

Brestovik: Besa – Vëllaznimi

 1. Granit Koci
 2. Besnik Meholli
 3. Amir Hamza

Vushtrri: Vushtrria – Liria

 1. Deli Muriqi
 2. Korab Metaj
 3. Fidan Alihajdaraj

Podujevë: Llapi – Feronikeli

 1. Besart Osmani
 2. Eduard Aliaj
 3. Granit Gashi

Gjakovë: Gjakova – Trepça

 1. Shpetim Hasani
 2. Endon Dermaku
 3. Taulant Ramadani

Prishtinë: Flamurtari – Hajvalia

 1. Kujtim Pantina
 2. Fisnik Rama
 3. Veton Hasi

Obiliq: KEK-u – Drenica

 1. Përparim Jakupi
 2. Leutrim Azemi
 3. Visar Hyseni

Prishtinë: 2 Korriku – Trepça ‘89

 1. Eridon Podvorica
 2. Argjend Berisha
 3. Shqipërim Lladrovci

Prishtinë: Ramiz Sadiku – Prishtina

 1. Bedri Beshiri
 2. Gentrit Restelica
 3. Kushtrim Maloku

(Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 11:00)