Orari dhe gjyqtarët nga Liga e Dytë dhe juniorët

Krahas Vala Superligës dhe Ligës së Parë, në mesjavë luajnë edhe Liga e Dytë dhe juniorët.

Sikurse në Ligën e Dytë, ashtu edhe te juniorët luhet xhiro e tetë.

Gazeta Sheshi ua sjell orarin e plotë dhe gjyqtarët e të gjitha ndeshjeve.

 

Liga e Dytë – Java 7

GRUPI A

E mërkurë

Brestovik: Leshani – Dushkaja

  1. Admir Krasniqi
  2. Arber Krasniqi
  3. Gani Germizaj

Vragoc: Iliria – Luftëtari (vetem kjo ndeshje fillon nga ora 15:00)

  1. Labinot Metaj
  2. Avdyl Bajramaj
  3. Arnold Bacaj

Ratkoc: Ratkoci – Përparimi

  1. Valbon Hoxha
  2. Zgjim Rahimi
  3. Faton Jakupi

Istog: Onix Banjë – Dukagjini

  1. Gezim Ibrahimi
  2. Enis Bejtullahu
  3. Premtim Hyseni

Irzniq: Besa – Gryka

  1. Liridon Bunjaku
  2. Albion Hyseni
  3. Liridon Bulliqi

Baran: Lugu i Baranit – Behari

  1. Valon Musolli
  2. Bekim Rudari
  3. Berat Hamiti

Gjakovë: Rilindja e Kos. – Australia

  1. Fitim Sadriu
  2. Arlind Osmani
  3. Besnik Derguti

Prizren: Opoja – Ujv. Malisheves (Kjo ndeshje nis në ora 12:00)

  1. Lavdrit Nuhiu
  2. Albion Ramadani
  3. Hekuran Osmani

(Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 14:00, perveq atyre që janë shënuar në termine tjera)

GRUPI B

E mërkurë

Koretin : Bashkimi – Lepenci

  1. Arben Fazlia
  2. Flamur Nagavci
  3. Egzon Kuqi

Tërnë: Tefik Çanga – Bashkimi (GJ)

  1. Mentor Ajeti
  2. Altin Zhegrova
  3. Arbnor Bullatovci

Shtime: Vjosa – Arbëria

  1. Ardit Halilaj
  2. Lulzim Ademqaj
  3. Lulzim Shala

E enjte

Karaçevë: Galaksia – Minatori

  1. Gentrit Zogaj
  2. Alban Ukzmajli
  3. Bekim Derguti

Ferizaj: Kastrioti – Besëlidhja

  1. Egzon Tahiri
  2. Fixhirie Sadiku
  3. Ardian Ademi

Rahovec: 18 Korriku – Kaolini

  1. Valmir Selmonaj
  2. Endrit Muriqi
  3. Granit Jahaj

Hogosht:  Kika – Dardana

  1. Petrit Rama
  2. Fatmir Kiqina
  3. Valon Gara

(Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 14:00)

 

Superliga Juniorët – Java 7

E enjte

Brestovik: Besa – Vëllaznimi

  1. Granit Koci
  2. Besnik Meholli
  3. Amir Hamza

Vushtrri: Vushtrria – Liria

  1. Deli Muriqi
  2. Korab Metaj
  3. Fidan Alihajdaraj

Podujevë: Llapi – Feronikeli

  1. Besart Osmani
  2. Eduard Aliaj
  3. Granit Gashi

Gjakovë: Gjakova – Trepça

  1. Shpetim Hasani
  2. Endon Dermaku
  3. Taulant Ramadani

Prishtinë: Flamurtari – Hajvalia

  1. Kujtim Pantina
  2. Fisnik Rama
  3. Veton Hasi

Obiliq: KEK-u – Drenica

  1. Përparim Jakupi
  2. Leutrim Azemi
  3. Visar Hyseni

Prishtinë: 2 Korriku – Trepça ‘89

  1. Eridon Podvorica
  2. Argjend Berisha
  3. Shqipërim Lladrovci

Prishtinë: Ramiz Sadiku – Prishtina

  1. Bedri Beshiri
  2. Gentrit Restelica
  3. Kushtrim Maloku

(Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 11:00)