Zyrtare: Kroacisë i mungon një tjetër yll i madh për sfidën ndaj Kosovës (FOTO)

z1110j33 Zagreb, 11.10.2013. (sport) - Nogomet - kvalifikacijska utakmica za SP, Hrvatska - Belgija - Na slici: Hrvatska nogometna reprezentacija - Foto Darko JELINEK

Vazhdojnë lajmet e mira për Kosovën, para ndeshjes ndaj Kroacisë. Federata e Futbollit të Kroacisë ka konfirmuar edhe një mungesë për ndeshjen e së enjtes.

Bëhet fjalë për mesfushorin kroat Ivan Rakitic, i cili e ka pësuar një lëndim dhe do të zëvendësohet nga Domagoj Antolic.

Në listën e Kroacisë mungojnë edhe dy futbollistët tjerë të njohur, Luka Modric dhe Dejan Lovren.