Sot zhvillohet këto ndeshje në Vala Superligë

Vala Superliga e Kosovës në futboll do të vazhdojë këtë mesjavë me ndeshje mjaft interesante.

Java e shtatë e kësaj gare, pritet të sjellë duele të “nxehtë”, e që padyshim derbi i kësaj xhiro zhvillohet të premten mes skuadrave rivale lokale nga qyteti i Gjilanit, mes Dritës dhe Gjilanit.

Mirëpo, liga elitare nis me tri duele cili zhvillohet sot ku ndeshen Drenica-Trepça ’89, Trepça- Feronikeli dhe Liria –Hajvalia, derisa të enjten zhvillohen edhe dy takime, Prishtina- Ferizaj dhe Llapi- Besa.

Të gjitha këto duele në kuadër të Vala Superligën e Kosovës zhvillohen me fillim nga ora 15:00.

E mërkurë, 28.09.2016

Trepça – Feronikeli

(T. Maloku, A. Ejupi, M. Qehaja, B. Batalli)

Liria – Hajvalia

(L. Mustafa, S.Berisha, A.Latifi, G.Shala)

Drenica – Trepça’89

(K. Vula, V.Kelmendi, K.Bajrami, I.Shuleta)