Orari dhe gjyqtarët nga Liga e Dytë, juniorët dhe kadetët

Këtë fundjavë luhen ndeshejt e xhiros së tretë të Ligës së Dytë. Xhiro e tretë luhet edhe te juniorët e Superligës, derisa startojnë juniorët në Ligën e Parë.

Luajnë edhe kadetët. Gazeta Sheshi ua sjell orarin e plotë dhe gjyqtarët e të gjitha ndeshjeve.

Liga e Dytë – Java 3 

Grupi A 

E shtunë

Baran: Lugu i Baranit – Përparimi

  1. Lavdrit Nuhiu
  2. Albion Ramadani
  3. Hekuran Osmani

E diele

Brestovik: Leshani – Ratkoci

  1. Valmir Selmonaj
  2. Granit Jahaj
  3. Avdyl Bajramaj

Vragoc: Iliria  – Ujëvara e Malisheves

  1. Arben Fazlia
  2. Besmir Haxhikadrija
  3. Flamur Nagavci

Istog: Onix Banjë – Gryka

  1. Valbon Hoxha
  2. Zgjim Rrahimi
  3. Faton Jakupi

Novosellë: Dukagjini – Behari

  1. Besnik Meholli
  2. Fixhirie Sadiku
  3. Granit Koci

Brekoc: Luftëtari – Australia

  1. Fitim Sadriu
  2. Besnik Derguti
  3. Alban Ukzmajli

 

Irzniq: Besa – Opoja

  1. Ardit Halilaj
  2. Gani Germizaj
  3. Admir Krasniqi

Skivjan: Rilindja e Kosovës – Dushkaja

  1. Kujtim Krasniqi
  2. Bedri Beshiri
  3. Altin Zhegrova

Grupi B

E diele

Karaçevë: Kaolini – Besëlidhja

  1. Lulzim Ademqaj
  2. Lulzim Shala
  3. Arbër Krasniqi

Tërnë: Tefik Canga – Dardana

  1. Petrit Rama
  2. Valon Gara
  3. Gentrit Restelica

Rahovec: 18 Korriku – Xërxa

  1. Liridon Bunjaku
  2. Albion Hyseni
  3. Berat Hamiti

Shtime: Vjosa – Minatori

  1. Gzim Ibrahimi
  2. Enis Bejtullahu
  3. Premtim Hyseni

E hënë

Gjilan: Galaksia – Bashkimi (K) (ora 16:00)

  1. Kujtim Pantina
  2. Egzon Tahiri
  3. Ismajl Zejnullahu

Kastrioti – Lepenci

  1. Valon Musolli
  2. Kushtrim Maloku
  3. Ramadan Bekteshi

Kika pushon

(Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 15:00)

Juniorët Superliga – Java 3 

E shtunë

Pejë: Besa – Trepça

  1. Besnik Batalli
  2. Egzon Kuqi
  3. Besmir Haxhikadrija

Gjakovë: Vëllaznimi – Prishtina

  1. Isak Ceroviku
  2. Fisnik Rama
  3. Veton Hasi

Vushtrri: Vushtrria – Gjakova

  1. Arbnor Bullatovci
  2. Blerta Kaqiu
  3. Fitore Govori

E diele

Prishtinë: Flamurtari – Llapi

  1. Liridon Selmani
  2. Ardian Ademi
  3. Eridon Podvorica

Obiliq: KEK-u – Feronikeli

  1. Liridon Bulliqi
  2. Gramos Bullatovci
  3. Muharrem Hamiti

Prishtinë: 2 Korriku – Liria

  1. Shpetim Hasani
  2. Leutrim Azemi
  3. Burim Halili

Prishtinë: Ramiz Sadiku – Hajvalia

  1. Berat Berisha
  2. Fitim Kastrati
  3. Granit Musolli

E hënë

Mitrovicë: Trepca ’89 – Drenica

  1. Bekim Dërguti
  2. Xhelal Sejdiu
  3. Arlind Osmani

 

Juniorët Liga e Parë – Java 1

E shtunë

Ferizaj: Ferizaj – Drita

  1. Petrit Rama
  2. Valon Gara
  3. Gentrit Restelica

E diele

Fushë Kosovë: Fushë Kosova – Ereniku

  1. Mentor Ajeti
  2. Shqipërim Lladrovci
  3. Getuar Thaqi

Ferizaj: Dinamo – Gjilani

  1. Bekim Rudari
  2. Amir Hamza
  3. Besfort Hyseni

Tërnë: T. Canga – Rilindja

  1. Arlind Haxhiu
  2. Visar Dogani
  3. Kushtrim Berisha

(Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 11:00)

 

Raiffeisen Superliga Kadetët – Java 2

E shtunë

Prizren: Liria – Llapi (Ora 11:00)

  1. Gentrit Zogaj
  2. Alban Ukzamjli
  3. Bekim Derguti

Mitrovicë: Trepca ’89 – Ferizaj (Ora 15:00)

  1. Granit Gashi
  2. Besart Osmani
  3. Edvat Alijaj

Mitrovicë: Trepca – Drenica (ora 14:00)

  1. Labinot Metaj
  2. Korab Metaj
  3. Albion Qelaj

E diele

Drenas: Feronikeli – Besa (Ora 13:00)

  1. Fatmir Sekiraqa
  2. Grant Hyseni
  3. Visar Kupina

Obiliq: Prishtina – Hajvalia (Ora 11:00)

  1. Alban Shala
  2. Shpetim Selmani
  3. Valon Mustafa