Përbërjet zyrtare: Portugali – Uells

The dressing rooms ahead of the UEFA Euro 2016 Semi-final match between Portugal and Wales

Portugalia dhe Uellsi janë dy skuadrat e para që kërkojnë të marrin biletën e finalistit të parë të kampionatit evropian. Tashmë dy skuadrat kanë bërë përgatitjet e duhura, deri sa trajnerët kanë vendosur edhe përbërjet me të cilat do e startojnë ndeshjen, shkruan Gazeta Sheshi.

Portugalia: Rui Patrício, Guerreiro, Bruno Alves, José Fonte, Cédric, Danilo, Adrien Silva, Joao Mario, Renato Sanches, Nani dhe Cristiano Ronaldo.

Uellsi: Hennessey, Gunter, Chester, James Collins, Ashley Williams, Neil Taylor, Ledley, Joe Allen, Andy King, Robson-Kanu dhe Gareth Bale.