Cana ka disa fjalë pas eliminimit të Shqipërisë

Lorik Cana ka reaguar pas eliminimit të Shqipërisë nga “Euro 2016”.

Mbrojtësi ka thënë se kuqezinjtë luajtën për të gjithë shqiptarët dhe ndihet krenar.

Sipas tij, kuqezinjtë dhanë gjithçka nga vetja, por nuk mjaftoi për kualifikim tutje.

“Gjithë ky rrugëtim ishte për ne, për familjet tona, për gjithë fansat dhe mbi të gjitha për atdheun tonë!!! Kurrë më parë skam qenë kaq krenar të jem pjesë e kësaj kombëtare dhe të luaj me këta djem !!! Flm për gjithçka… O sa mirë me qenë Shqiptar”, ka shkruar futbollisti i Nantes.