Barcelona merr një vendim të çuditshëm pas largimit të Dani Alves

BARCELONA, SPAIN - MAY 21: Luis Enrique Martinez poses for the media during his official presentation as the new coach of FC Barcelona at Camp Nou on May 21, 2014 in Barcelona, Spain. (Photo by Alex Caparros/Getty Images)
 Përkundër largimit të Dani Alves, klubi katalunas nuk do të blejë zëvendësuesin e tij.

Kjo pasi që drejtuesit e Barcelonës besojnë që njëri prej Sergi Robertos dhe Aleix Vidalit, do ta mbulojnë atë pjesë të fushës shumë mirë.

Ndryshe, Alves ka konfirmuar largimin nga “Camp Nou” dhe tani pritet të transferohet te Juventus.

– See more at: http://lajmi.net/barcelona-merr-nje-vendim-te-cuditshem-pas-largimit-te-dani-alves/#sthash.K6Fg32Of.dpuf