Lionel Messi, ëndrra e Mourinhos

Real Madrid's Portuguese coach Jose Mourinho (L) shouts next to Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi (R) during the first leg of the Spanish Supercup football match Real Madrid against Barcelona at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on August 14, 2011. AFP PHOTO/ DANI POZO

Ëndrra e Jose Mourinhos dhe Manchester United nuk është Paul Pogba, por Lionel Messi. Sipas tabloidit britanik Daily Mail, drejtuesit e Djajve të Kuq kanë kontaktuar 2 herë mnë 3 javët e fundit me sulmuesin e Barcelonës për të kuptuar situatën e tij.

Futbollisti prej kohësh ka pasur probleme me organet fiskale dhe jo pak herë është folur për mundësinë e largimit të tij nga Spanja.

Messi ka një kontratë me Batrcelonën deri në vitin 2018 me një klauzolë të zgjidhje së saj me 250 milionë Euro. por problemi më i madh për Mancester Junajtid është se as barcelona e as vetë futbollisti nuk kanë ndërmend të ndahen.

Gjërat mund të ndryshojnë vetëm nëse Gjykata e Barcelonës javën e ardhshme do të japë një dënim të rëndë ndaj Messit për evazionin fiskal prej 4.1 milionë euro.