Atletico Madrid – Real Madrid, përbërjet zyrtare

Atletico dhe Reali, dy skuadra nga qyteti i Madridit po synojnë ta sjellin trofeun e Ligës së Kampionëve në kryeqytetin e Spanjës. Tashmë është e sigurtë se ai do të arrij pas përfundimit të saj në Madrid, mirëpo ka mbetur vetëm “Sheshi” për tu përcaktuar se ku do festohet ai.

Real Madrid kërkon La Undeciman me këtë përbërje:  Keylor; Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Bale, Cristiano dhe Benzema.

Atletico Madrid: Oblak; Juanfran, Savic, Godín, Filipe; Saúl, Gabi, Augusto, Koke; Griezmann dhe Fernando Torres.