Përbërjet zyrtare: Bayern – Dortmund

Bayern Munich dhe Borussia Dortmund i kanë publikuar formacionet zyrtare, për finalen e Kupës së Gjermanisë e cila zhvillohet nga ora 20:00.

Bayern: Neuer – Thiago, Ribéry, Lewandowski, Costa, Boateng, Lahm (K), Vidal, Müller, Alaba, Kimmich.

Dortmund: Bürki, Bender, Mkhitaryan, Reus, Hummels, Aubameyang, Sokratis, Piszczek, Castro, Schmelzer, Weigl.