Lajm i mirë për ndjekësit e Ligës së Kampionëve

BT Sports ka konfirmuar se finalen e madhe të Ligës së Kampionëve dhe Europa League mund ta ndiqni LIVE dhe falas në Youtube.

BT Sport në vitin 2013 fitoi të drejtat televizive të Ligës së Kampionëve dhe Europa League, por kjo është hera e parë që ata do të transmetojnë falas për tifozët e futbollit në gjithë botën.

Finalja e Europa Ligës do të zhvillohet me 18 maj me fillim nga ora 20:45 ndërmjet Sevilla dhe Liverpool, ndërsa finalja e Ligës së Kampionëve do të zhvillohet me 28 maj ndërmjet Ateltico Madrid dhe Real Madrid