Zbulimi i Premierligës vendos për të ardhmen

N’Golo Kante do të vazhdojë kontratën me Leicester Cityn.

Mesfushori i Leicester Cityt, N’Golo Kante është një nga lojtarët më të kërkuar në Evropë, pas një edicioni të jashtëzakonshëm.

Ai është cak kryesor i shumë skuadrave të mëdha si Real Madrid, PSG, Arsenal dhe Manchester United, shkruan Calciomercato.

Kontrata aktuale e tij skadon në vitin 2019, por ai gjatë kësaj vere do të nënshkruajë kontratë të re me kushte shumë më të mira.