Ekipet e këtij shteti kanë më së shumti trofe të Ligës së Kampionëve (FOTO)

Skuadrat spanjolle e kanë numrin më të madh të ttitujve të Ligës së Kampionëve.

Ekipet spanjolle e kanë fituar 15 herë Ligën e Kampionëve deri më tani.

Pas tyre renditen ato italiane dhe angleze me nga 12 tituj të fituar.

Gjermania është e treta në listë me gjithsej shtatë trofe.

Pastaj renditen ekipet holandeze dhe ato të Portugalisë, përcjellë Lajmi.net nga faqja e Ligës së Kampionëve në Twitter.

ucl-natio