Dueli ndërmjet Vllaznisë së Pozheranit dhe Prishtinës mbyll siparin e javës së 16-të në Vala Superligën e Kosovës. Për ekipin nga Pozherani ky ndoshta do...

Fitorja ndaj Letonisë ka sjellur më shumë se gëzim për Përfaqësuesen e Kosovës. "Dardanët" triumfuan 4:3 në miqësoren e 13 nëntorit në "Adem Jashari",...

Shqipëria ka rikuperuar 9 pozicione në renditjen e fundit të shpallur ditën e sotme nga...

Erjona Xhemaili, gruaja e mesfushorit shqiptar, Blerim Xhemaili ka paralajmëruar se do të shkruajë një...

Talentet shqiptare gjenden gjithandej Evropës. Të tillë të shumtë ka edhe në vendet skandinave shkruan...

Mbrojtësi Ylber Lokaj kontribuoi me një asistim tek ekipi U-19 i Baselit, që mposhti Manchester...

Edinson Cavani ka theksuar se interesimi i skuadrës është më i rëndësishëm se ai personal...
- Advertisement -